Seniory nazýváme osoby, které již dosáhly důchodového věku, ovšem seniorské rozpětí je velmi široké, počínaje vstupem do důchodu a konče velmi vysokými věkovými hranicemi. Seniorem tedy může být jak čerstvý šedesátník, tak i devětadevadesátiletý stařík. Někteří senioři si dovedou zorganizovat stěhování bytů v Praze po svém a nepotřebují výraznou výpomoc ani s balením věcí, ani s jejich přesunem, ale to rozhodně neplatí pro každého. Starší lidé bývají méně pohybliví, někteří jsou nuceni brát pravidelně různé léky, další jsou odkázáni na speciální dietní režim, zkrátka není to standardní situace, jako když se stěhují dvacetiletí mladíci.
Balení věcí – senioři si nemusí vědět rady, jak zabalit sklo, jak balit svítidla, domácí spotřebiče, televizor, hi-fi věž a další citlivé a křehké předměty. Využívejte k tomu osvědčené bublinkové fólie a tenké flexi fólie, s nimiž zabalíte úplně vše. Nezapomínejte na dostatek kartonových krabic, které vám mimo jiné může poskytnout i stěhovací firma.
Lepicí pásky a popisovací fixy – kromě balicího a výplňového materiálu budete potřebovat i dostatek lepicích pásek, nůžky a lihové fixy, jimiž označíte všechny zabalené krabice.
Rozmontování nábytku – toto bývá mnohdy tvrdý oříšek. Nábytek, který je demontovatelný, rozebírejte vždy, abyste tím zabránili poškození spojovacích komponentů. Nenechávejte seniory demontovat nábytek a maximálně je pověřte, aby vám pomáhali tu a tam něco přidržet, anebo odšroubovat desky malé komody či nočního stolku. Rozhodně dbejte na to, aby se nepokoušeli rozebírat velkou šatní skříň nebo manželské dvojlůžko.
Těžká břemena – pro seniory může být těžkým břemenem obyčejná kartonová krabice naplněná knihami, která váží dvacet kilo, což je např. pro trénovaného pětadvacetiletého atleta hračkou, a tak byste měli těmto lidem pomáhat i s relativně snadnými věcmi, které vám osobně mohou připadat zvládnutelné.