Stěhování je proces, s nímž bývá spojeno mnoho kroků, a jedním z nich je balení věcí a příprava pro jejich samotný přesun. Potřebujeme nejen umístit drobné předměty do kartonových krabic, ale také zajistit proti poškození nábytek a domácí spotřebiče. Ty malé se obvykle do těch krabic vejdou, ale co s těmi velkými? Stěhování lednice https://stehovani-mamut.cz/stehovani-lednice/ má svá pravidla.
Co vyžaduje chladnička ještě před přestěhováním
Postupné ujídání a vyklízení – pro stěhovací den a dva následující dny byste měli mít nachystané potraviny, které nepodléhají zkáze, a vydrží při pokojové teplotě, aniž by plesnivěly. Mohou to být např. trvanlivé veganské paštiky, papriky, rajčata, okurka, kedlubna, ředkvičky, jablka, pomeranče a banány. Veškeré sýry, jogurty, dresinky, omáčky a vše podobné, co musí být bezpodmínečně v chladničce, zkonzumujte, abyste mohli dva dny nebo den před stěhováním chladničku vypnout.
Odmražení a vysušení – vypnutí chladničky obvykle vyžaduje odmražení a vysoušení. Měli byste se do toho pustit včas, nikoli až den před stěhováním, protože ještě musíte nechat alespoň několik hodin chladničku otevřenou, aby důkladně vyschla, než ji uzavřete a přelepíte fólií.
Stretch fólie – jakmile bude chladnička s mrazákem důkladně vyschlá, můžete ji převázat tenkou natahovací fólií. Na fólii nešetřete, nevyplatí se to, a klidně s ní chladničku omotejte ve více vrstvách. Tím ji zabezpečíte před poškrábáním a zajistíte, aby i při hrubším zacházením neutrpěla žádnou újmu. Stretch fólie je pro balení velkých spotřebičů ideální a můžete ji využít i pro zabalení svítidel, nábytku, koberců, hraček a dalších větších předmětů, co se nevejdou do kartonových krabic.
Pouze ve svislé poloze – a jedna rada http://www.mukolin.cz/cz/obcan/samosprava/rada-mesta/ na závěr – pokud stěhování lednice neponecháváte na profesionálech a chcete ji přestěhovat sami, nikdy ji nepokládejte do vodorovné polohy nebo dokonce vzhůru nohama. Stěhováci to ví, ale my to připomínáme raději vám, protože to třeba zrovna vy nevíte.