Každá látka má své vlastnosti a každá se hodí na jiné projekty. Záleží na vás, jaké máte konkrétně představy a podle záměru je třeba vybírat i nejvhodnější látku. Je dobré se dívat nejen na typ látky, ale také na její šíři, gramáž a dobře hlídat barvu. Pokud se chystáte ušít něco podzimního, určitě je dobré volit teplejší látky jako je například počesaná teplákovina, fleece, alpenfleece, warmkeeper nebo třeba zimní softshell.
Takové fleece čepice a nákrčníky umí zahřát jak v sychravý podzim, tak i během studené zimy a hodí se pro nejrůznější typy střihů. Na tomto materiálu není tak patrný vzor, i když se dělají i potištěné verze (často v digitálním provedení, kdy se materiál ztenčí a zdánlivě tak působí jako méně hřejivý), takže je dobré kombinovat například klasickou teplákovinu a podšít ji fleecem, který hezky zahřeje hlavu i uši. Tento materiál je vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé – výsledek se odráží především od výběru barev a kombinací, popřípadě ozdob na oděvu.
Zvlášť pro děti jsou velmi příjemné i fleece kombinézy nebo soupravy, kdy se ušijí kalhoty i mikina do setu a děti jsou zaručeně v teple. Pokud to počasí dovolí, a ještě trochu svítí sluníčko, lze nosit tento materiál jako svrchní vrstvu, případně v trochu horším počasí doplnit vestou. Proč nesladit své dítě ho hezkých barev a vzorů, určitě uděláte radost zároveň sobě i dítěti.
Pokud vám z tvorby oblečení zbydou nějaké prostřihy, určitě je můžete využít i dál. Větší kousky lze zpracovat například na oblečení pro panenky, menší pak na tvoření s dětmi, kdy si můžete vytisknout nějaký obrázek, naznačit v něm čarami přechody a následně lepit http://www.svepomoci.cz/forum/15-dokoncovaci-a-ostatni-prace/2935-pvc-lino-lepit-nelepit.html kousky látky, díky čemuž obrázek originálním způsobem vybarvíte.
Nebojte se pustit do nového projektu, protože určitě dopadne skvěle, výsledek bude mít praktické využití a vy budete moci relaxovat u šití!